Historie

Obecní knihovna byla zřízena roku 1924. Tehdy okresní úřad v Uherském Brodě opět upozornil obce okresu, aby splnily zákonem uloženou povinnost zřídit obecní knihovnu. Obecní zastupitelstvo se usneslo vyhovět povinnosti uložené zákonem a opatřilo 45 knih darem a nákupem a nechalo udělat jednoduchou skříň na knihy. Tuto první knihovnu vedl učitel Josef Elgler, kterého v roce 1928 vystřídal řídící učitel Jan Ev. Trávníček. Ten rozdělil knihovnu na část beletristickou a část naučnou a zavedl první seznamy knih

Současnost

Dnes se knihovna nachází ve středu obce v příjemných a dostatečně velkých prostorách. Knihovní fond, který je průběžně aktualizován a doplňován, tvoří asi 12 tisíc svazků všech žánrů, včetně Ottova slovníku naučného. Jednotlivé tituly mohou čtenáři vyhledávat prostřednictvím elektronického katalogu naší knihovny nebo souborného katalogu knihoven okresu Vsetín. K dispozici je také Česká národní bibliografie, kterou vytváří Národní knihovna.

Knihovna v Horní Lidči poskytuje odborné knihovnické činnosti a stará se o dalších šest okolních neprofesionálních knihoven - Francova Lhota, Valašská Senice, Střelná, Lidečko, Študlov a Lačnov.

To vše ve spolupráci s MVK Vsetín (pověřenou knihovnou výkonem regionálních funkcí) a díky finanční dotaci Zlínského kraje.

 

V uplynulých letech získala naše knihovna významná ocenění - okresní, krajské i celostátní :

NEJLEPŠÍ KNIHOVNA Zlínského kraje
KNIHOVNA ROKU 2001

V roce 2012 titul KNIHOVNA  OKRESU  VSETÍN

V roce 2014 KNIHOVNA  ROKU v základní kategorii

 

Nový knihovní řád ZDE

 

Virtuální prohlídka knihovny ZDE

Celé Česko čte dětem
Čtenářův sympatický rádce Ptejte se knihovny Knihovnice.cz
Rosteme s knihou
portál české literatury čtení pomáhá Magnesia Litera
butik dershanekızılay dershane fiyatları
admin TOPlist Najdete nás také na facebooku

Virtuální prohlídka knihovny       design by HOGUERA