17.01.2014 | Literární soutěž o poklad strýca Juráša

V knihovně proběhlo vyhodnocení místního kola literární soutěže O poklad strýca Juráša.

Letošní téma bylo číslo v jakékoli podobě.  Děti se ve svých pracích zamýšlely nad čísly a jejich rolí v našem světě, zda jde všechno spočítat nebo jak dojít v životě ke správnému výsledku. Celkem se soutěže zúčastnilo osm mladých literátek a všechny práce byly moc hezké, takže bylo těžké vybrat tři nejlepší, které postoupí do okresního kola.

První místo patří  Karolíně Zvonkové ze 7.A třídy za práci "Otec, matka, dítě=rodina"

Druhé místo Karolíně Molkové ze 6.C třídy  za práci "Kdo je jednička a kdo nula"

Třetí místo Anně Čížové ze 6.B třídy za práci "Počítání oveček, aneb můj nejzvláštnější sen"

S paní učitelkou Kouřilovou jsme se dohodly, že do okresního kola pošleme,  jako "divokou kartu",  práci Moniky Molkové  "Známka - ocenění, kterého si nejvíc vážím".

Celé Česko čte dětem
Čtenářův sympatický rádce Ptejte se knihovny Knihovnice.cz
Rosteme s knihou
portál české literatury čtení pomáhá Magnesia Litera